DLA NAS TO NIE TYLKO PRACA ALE RÓWNIEŻ PASJA

NASZ DREAM TEAM

Nasza Historia

Jesteśmy Niepubliczną Placówkę Kształcenia Ustawicznego Centrum Edukacyjno Szkoleniowe Animus-X. Jest to miejsce skumulowanej wiedzy, którą możesz zdobywać dzięki innowacyjnemu narzędziu w formie video e-learningu. Dajemy możliwości zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych i dokształcania się w szczególności w kierunkach treningu terapeutycznego.


Nasz Team tworzą trenerzy, fizjoterapeuci współpracujący z zawodnikami wysokiego wyczynu i wieloma Polskimi Związkami Sportowymi. Wielokrotnie byli odpowiedzialni za przygotowania do imprez rangi Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata i Igrzyska Paralimpijskie, wielokrotnie nagradzani m.in. nagrodami Ministra Sportu i Turystyki, oraz przez jednostki samorządowe. Więcej w dziale Sukcesy.
 

MARIUSZ OLIWA

DYREKTOR PLACÓWKI, ORGANIZATOR KURSU, TRENER

Trener kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych. Trener szkolenia paralimpijskiego, Pekin 2008, Londyn 2012, Rio De Janeiro 2016, Tokyo 2021. Nagrodzony wielokrotnie nagrodami I i II stopnia Ministra Sportu, Prezydenta Miasta Wrocław, oraz Marszałka Województwa dolnośląskiego. Od 20 lat szkoleniowiec kadry narodowej osób niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów, oraz trener Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start” Wrocław. Od roku 2000 jego drużyna z Wrocławia jest nieprzerwanie Drużynowym Mistrzem Polski, a zawodnicy stanowią czołówkę medalową na Indywidualnych Mistrzostwach Polski. W dorobku posiada łącznie 127 medali Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, Pucharów Świata w tym 5 medali Igrzysk Paralimpijskich. Członek zarządu Polskiego Komitetu Paralimpijskiego. W latach 2012-2016 członek zarządu Polskiego Związku Sportu Osób niepełnosprawnych „Start”. Posiada publikacje naukowe, współpracuje z Międzynarodowym Komitetem Paralimpijskim w zakresie organizacji zawodów międzynarodowych. Twórca publikacji naukowych, prlegent na konferencjach naukowych, współpracuje z instytucjami naukowymi i badawczymi na całym świecie. Swą wiedzę uzupełnia w Akademii Trenerskiej ukierunkowanej na szkolenia trenerów kadr narodowych działającej przy Instytucie Sportu w Warszawie. Brał udział w selekcji zawodników celem stworzenia procesu treningowo-rehabilitacyjnego w Arabii Saudyjskiej. Organizator obozów międzynarodowych dla zawodników niepełnosprawnych z Arabii Saudyjskiej, oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich w dyscyplinach: para powerlifting, koszykówka na wózkach, para shooting. Twórca systemów treningowych w zakresie treningu terapeutycznego OzN. Brał udział w tworzeniu ram kwalifikacji zawodowych instruktora sportu osób z niepełnosprawnościami. Przedsiębiorca, twórca nowoczesnych narzędzi IT m.in. platformy video-elearningowej - Self Training Platform, za które otrzymał nagrodę Marszałka Województwa opolskiego - „Opolska Marka” za produkt on-line w zakresie edukacji Online.

MAREK PURCZYŃSKI

FIZJOTERAPEUTA

Fizjoterapeuta, trener w sporcie osób niepełnosprawnych, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, terapeuta manualny, szkoleniowiec, certyfikowany trener personalny REPS, trener przygotowania motorycznego. Trener przygotowania motorycznego, sędzia i klasyfikator międzynarodowy Międzynarodowego Komitetu Paralimpijskiego. Marek jest człowiekiem łączącym w swoim życiu dwie pasje — fizjoterapię oraz ćwiczenia siłowe. Nagrodzony za pracę szkoleniową przez Ministra Sportu. Prowadzi własną praktykę fizjoterapeutyczną, dzięki czemu zna potrzeby i problemy ludzi aktywnych. Od 2009 roku jest fizjoterapeutą Kadry Narodowej w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych. Fizjoterapeuta polskiej Misji Medycznej – Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016. Członek sztabu szkoleniowego kadry Paralimpijskiej Londyn 2012, Rio De Janeiro 2016. Aktywnie uczestniczy w licznych szkoleniach podnoszących kwalifikacje. Prowadzi własny kanał na YouTube, jego wiedza zaowocowała ponad 56 milionami wyświetleń, co świadczy o jego bogatej wiedzy eksperckiej. Jest osobą aktywną, przed wprowadzeniem nowych metod testuje je na sobie, a następnie wprowadza na rynek. Posiada autorski system łączący terapię i trening funkcjonalny Purczyński Total Therapy Training. W swoim warsztacie pracy łączy techniki wielu szkół, tak, aby jak najszybciej przynieść pacjentowi ulgę i przywrócić utracone funkcje. Uzyskuje świetne efekty pracy w leczeniu wielu schorzeń, takich jak: bóle stawów, bóle kręgosłupa, migreny, zaburzenia trzewne, bóle mięśniowo powięziowe, schorzenia neurologiczne. W wielu przypadkach ocalał swoich pacjentów przed zabiegiem chirurgicznym i długotrwałym leczeniem farmakologicznym. Wielokrotnie zapraszany do telewizji celem przedstawienia swoich metod profilaktyki zdrowotnej. Gościł w programach TVN, „Pytanie na śniadanie”, oraz wiele innych.

MATEUSZ OTTA

FIZJOTERAPEUTA

Mateusz Otta ukończył studia wyższe na kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jest fizjoterapeutą, który od końca 2012 roku brał czynny udział w zgrupowaniach Kadry Narodowej Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, a także Kadry Narodowej Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów, gdzie obecnie jest w sztabie szkoleniowym reprezentacji paralimpijskiej. Uczestnik misji medycznej podczas Igrzysk Paralimpijskich w Tokyo 2021. W 2015 roku brał czynny udział w przygotowaniach naszych sportowców do Igrzysk Paralimpijskich w Rio 2016. Pełnił rolę fizjoterapeuty m.in. na Mistrzostwach Świata LA Lyon 2013, Mistrzostwach Europy LA Swansea 2014, IWAS Sochi 2015, Mistrzostwach Świata LA Doha 2015, Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec LA w Berlinie 2013 i 2014. W trakcie zawodów brał udział w klasyfikacji sportowo-medycznej, gdzie jako tłumacz i fizjoterapeuta pomagał zawodnikom podczas klasyfikacji międzynarodowej, przez co posiada bogate doświadczenie w specyfikacji schorzeń i selekcji zawodników do poszczególnych dyscyplin w sporcie paralimpijskim. Mateusz posiada ogromne doświadczenie w zakresie masażu, terapii manualnej, kinesiology taping oraz w ćwiczeniach indywidualnych o aspekcie prozdrowotnym. Stworzył wiele autorskich programów terapeutycznych w zakresie profilaktyki uszkodzeń dla osób z niepełnosprawnościami. Prowadzi własną praktykę fizjoterapeutyczną, gdzie wdraża również terapię dla zawodników kadr narodowej w połaczeniu z aspektem odnowy biologicznej.

MARZENA PAŁASZ

DIETETYK

Dyplomowany dietetyk i członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Wykładowca, szkoleniowiec i edukator. Ekspert radiowy i telewizyjny. Własną praktykę prowadzi od 2008 roku. Każdego pacjenta traktuje indywidualnie, ponieważ, jak mówi, nie ma standardów, które można odnieść do każdego problemu. Na co dzień zajmuje się dietetyką kliniczną, pediatryczną oraz sportową. Prowadzi dietoterapię w poradni chorób metabolicznych i poradni diabetologicznej. Współpracuje z trenerami zawodników prowadzących reprezentacje narodowe.Bierze czynny udział w planowaniu diet dla zawodników z niepełnosprawnościami Współpracuje ze sportowcami w Polsce, m.in. z piłkarkami nożnymi KKPK Medyk Konin, drużyną występującą w Ekstralidze kobiet, wielokrotnymi mistrzyniami kraju i zdobywczyniami Pucharu Polski. Ma pod opieką olimpijczyków, wśród nich medalista z Rio (Marcin Skrzynecki). Współpracuje z wieloma sportowcami zawodowymi i amatorami. Edukuje trenerów piłki nożnej na kursach UEFA A i UEFA B. Dużą część jej działalności zajmuje edukacja żywieniowa w szkołach, placówkach szkoleniowych oraz zakładach żywienia zbiorowego.

MARCIN RACINOWSKI

Ekspert ds. treningu funkcjonalnego osób z niepełnosprawnościami

Wykładowca, praktyk Europejskiego Centrum Treningowego od 2012 roku. Jest szkoleniowcem odpowiedzialnym za edukację i aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych. Był członkiem kadry narodowej w sporcie paralimpijskim. Bierze udział w realizacji szkoleń w obszarze instruktora i treningu OzN. Czynny zawodnik w sporcie paralimpijskim i animator sportu osób niepełnosprawnych. Brał udział w wielu obozach jako konsultant i instruktor wdrażania do codziennych czynności OzN. Prowadzi sekcję żeglarstwa, oraz ogólnorozwojową. Bogate doświadczenie nabył, będąc pełnomocnikiem osób niepełnosprawnych w Kołobrzegu. Jego wiedza zaowocowała stworzeniem bogatej bazy żeglarskiej w Dźwirzynie, w pełni dostosowanej dla OzN. Realizator projektu Active for All ” mającego na celu dostosowanie infrastruktury dla OzN na Pomorzu i w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Estonia. Organizator pierwszego w Polsce Strong Man dla osób z niepełnosprawnością, oraz zawodów „Sztanga na molo”, mających na celu rekrutację zawodników do sportu osób z niepełnosprawnością. Praca w jednostkach samorządowych spowodowała znaczne bogate doświadczenie w organizacji zadań związanych z osobami niepełnosprawnymi. Jest osobą odpowiedzialną za realizację aktywizacji osób niepełnosprawnych celem podnoszenia kompetencji zawodowych i wejścia na rynek pracy w szczególności osób po wypadkach komunikacyjnych. Marcin Racinowski nie skupia się jedynie na swoim stanowisku pracy – reaguje, widząc, że inni członkowie zespołu potrzebują pomocy.

MICHAEL JONEK

Ekspert w ds. merytorycznych zagadnień z zakresu sportu osób z niepełnosprawnościami

Trener II klasy kolarstwa oraz instruktor sportu osób z niepełnosprawnością. Osoba z dysfunkcją, jaką jest tetraplegia, która swoim przykładem pokazuje, że "niemożliwe nie istnieje”. W obszarze zawodowym z wykształcenia informatyk, swoją drogę naukową kontynuuje jako doktorant w Szkole Doktorskiej Politechniki Opolskiej. W sferze rozwoju fizycznego zawodnik kolarstwa szosowego ręcznego. Uczestnik para kolarskich zawodów Pucharu Europy, Mistrzostw Polski jak i maratonów, półmaratonów, biegów ulicznych na terenie Polski i za granicą, co zaowocowało wzbogaceniem doświadczenia w zakresie pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Z wieloletnim doświadczeniem aktywizacji aktywności fizycznej i zawodowej osób z różnego typu dysfunkcjami. Wiceprezes stowarzyszenia IKS Feniks Opole zajmującego sportem paralimpijskim i aktywnością fizyczną w stopniu zaawansowanym jak amatorskim dla osób o niepełnej sprawności. Prowadzi zajęcia z zakresu treningu ogólnorozwojowego, ogólnokondycyjnego, techniki jazdy na wózku. Przez podejmowane działania otrzymuje nagrody Ikony Opolszczyzny 2021 dla osoby z niepełnosprawnością, która w sposób nietuzinkowy przełamuje bariery i stereotypy, tym samym promując Opolszczyznę oraz najlepszego sportowca Politechniki Opolskiej w kategorii sport osób z niepełnosprawnościami.